BASKI BETON iç ve dış mekanlar için tasarlanmış bir zemin ve duvar kaplama malzemesidir. En önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır.

Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit, kayrak gibi tabii taşların doğal görünümünü verebilen BASKI bçökmez, kaymaz, leke tutmaz ve güneş ışınlarına dayanıklı renkleri solmaz. Geleneksel desenlerle ve renklendirici tozun dışında kullanılan Antik Etki Tozunun yüzeyde bırakılarak, malzemeye eski ve kullanılmış görüntüsü vermesiyle BASKI BETON "Geleneklere ve Kültüre Saygılı En Yeni Teknoloji" olma özelliğini taşır.

Bahçe düzenlemeleri , parklar, havuz kenarları, alışveriş merkezleri, turistik tesisler, çevre düzenlemeleri, kent alanları, yollar, restorasyon alanları, marina ve rıhtımlar, otoparklar, akaryakıt istasyonları BASKI BETON  uygulandığı alanlar arasındadır.

%90 doğal malzemelerden oluşan BASKI BETON sahada blok olarak uygulandığı için zeminde zamanla oluşabilecek çökmelerden etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur. Tek tek döşenen bir malzeme olmadığı için, taş aralarının oynaması, zamanla aralarda istenmeyen otların çıkması gibi durumlar BASKI BETON için söz konusu değildir.

Beton teknolojisindeki gelişmelerin BASKI BETON ,a aktarılması nedeniyle, malzemenin büzülme, donma-çözülmeden meydana gelebilecek çatlaklara aşınmaya karşı dayanıklılığı kaliteli standart bir betonunkinden 4-8 kez daha fazladır. Yüzey koruyucu ve Parlatıcıdaki akrilik, betona işlediği ve yüzeydeki tüm gözenekleri kapattığı için, beton geçirgenliğini en aza indirerek BASKI BETON'un leke tutmamasında büyük rol oynar.

Renkli Yüzey Sertleştiricinin içerdiği gün ışığına dayanıklı pigmentler sayesinde bir bölümünün yenilenmesi veya ek yapılması durumunda renk farkı ortaya çıkmaz. Hava sıcaklığının  –20 C altına düştüğü durumlara dayanabilmesi, deniz suyu, benzin, yağ gibi maddelerden etkilenmemesi ve uygulamadan sonra ortaya çıkabilecek boru veya kablo döşemesi gibi durumlarda kırılan bölgenin aynı renk ve desende döşenebilmesi BASKI BETON'un diğer özellikleri arasındadır.

BASKI BETON'un  uygulaması, alanın kullanım amacına göre sıkıştırılmış dolgu malzemesi ile hazırlanan altyapı üzerine yaklaşık 10 cm kesit kalınlığında 300-350 dozlu ve özel katkı malzemeleri içeren beton karışımının dökülmesi ile başlar. Karışımın özel katkıları; yüzeyde çatlama olasılığını düşürmek, yüzey, kenar ve bağlantı dayanıklılığı ile darbe, aşınma ve donma-çözülmeye karşı beton mukavemetini arttırmak, betonun geçirgenliğini azaltmak, betona erken bir basınç mukavemeti sağlamak gibi işlevleri olan Mukavemet Artırıcı Fiber ve betonun işlenebilirliğini arttıran Hava Sürükleyici-Akışkanlaştırıcı dır. Bu katkı malzemeleri belli oranlarda ve harç karılırken ilave edilir.

Özel BASKI BETON gereçleri ile mastarlanan ve malası yapılan betonun su kanaması bitene kadar beklenir. Betonun serpilen tozu absorbe etmesi ve baskılama için gereken kauçuk kıvamı  kazanması için hava şartlarına bağlı olarak bir süre beklenir. Daha sonara yüzeye Kalıp Ayırıcı ve Antik Etki Tozu serpilerek seçilen desendeki plastik kalıp setleri baskılanır. Baskılama işleminden yaklaşık 24-36 saat sonra Kalıp Ayırıcı ve Antik Etki Tozu antik etki tercihine göre basınçlı su ile yıkanarak yüzeyden temizlenir. Yıkama işlemi sonrası yüzey aşınma mukavemetlerini ve yağ, petrol ürünleri gibi etkenlere karşı direncini artıran Yüzey Koruyucu ve Parlatıcı (Sealer) püskürtülerek uygulama tamamlanır.

Ankara Baskı Beton - Ankara Saha Beton

Bizi Arayın: 0534 829 93 60